Na początku grudnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole wyjątkową osobę. Przyjechała do nas pani Marta Brzezińska, która pracuje w schronisku dla zwierząt w Kośmidrach.

Przywiozła ze sobą czworonożnego przyjaciela, który wyglądał jak prawdziwy piesek. Pani Marta opowiadała nam, jak należy opiekować się psami i jak wygląda życie psów w schronisku. Dowiedzieliśmy się, że psy są bardzo inteligentnymi i wrażliwymi zwierzętami, które potrzebują miłości, uwagi i troski. Pani Marta pokazała nam, jak prawidłowo głaskać, karmić i bawić się z psami. Powiedziała nam też, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa przy kontakcie z nieznanymi psami. Nauczyliśmy się, że zawsze trzeba pytać właściciela o zgodę na pogłaskanie psa, nie wolno się do niego nachylać ani patrzeć mu w oczy, a także trzeba unikać gwałtownych ruchów i hałasu.

Pani Marta opowiedziała nam też o swojej pracy w schronisku. Niektóre z psów zostały porzucone przez swoich właścicieli, inne znalezione na ulicy lub odebrane z miejsc, gdzie były źle traktowane. W schronisku psy mają dach nad głową, jedzenie, wodę i opiekę weterynaryjną, ale brakuje im domu i rodziny. Pani Marta powiedziała, że każdy z nas może pomóc psom ze schroniska np. poprzez adopcję, wolontariat lub zbiórkę karmy i zabawek.

Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Dziękujemy pani Marcie za odwiedziny. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy oraz że każdy z psów ze schroniska znajdzie swój wymarzony dom. Zorganizowaliśmy też zbiórkę karmy, która została przekazana grupie „Bezdomniaki Gołdap”.

✍️ SP w Boćwince

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.