Andrzejki to tradycyjna zabawa, która odbywa się w nocy z 29 na 30 listopada. W naszym przedszkolu świętowaliśmy 30 listopada. Zorganizowałyśmy nowoczesne andrzejki z motywem Harrego Pottera, popularnego bohatera książek i filmów o młodym czarodzieju.

Aby wejść do magicznej sali Hogwartu, trzeba było posiadać specjalny bilet, który był podbijany przez panią Magdę. Nikt nie mógł wejść do sali bez biletu. W tle leciała muzyka z filmu o Harrym Potterze, która tworzyła nastrojową atmosferę. Dzieci ze skupieniem czekały na swoją kolej. Najpierw obejrzeliśmy prezentację o andrzejkach. Dowiedzieliśmy się, że ten dzień związany jest z kultem św. Andrzeja. Następnie zaczęliśmy wróżyć przyszłość. Przekuwanie serca z imionami, wróżba z ukrytymi przedmiotami pod kubkami, zawody przyszłości, paczka niespodzianka czy magiczne drzewo cieszyły się wielkim zainteresowaniem. I najbardziej emocjonująca zabawa - lanie wosku. Każde dziecko mogło wlać go do miski z zimną wodą. Potem oglądaliśmy, jaki kształt się utworzył i próbowaliśmy go zinterpretować.

Były też tańce, kolorowe, świecące bransoletki i pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych rodziców. Bardzo im dziękujemy za zaangażowanie i pyszności. Na koniec zabawy profesor Snape zostawił nam przepisy na eksperymenty. Magiczne mikstury wywołały wielkie uśmiechy na buziach naszych przedszkolaków. Było to bardzo ciekawe i edukacyjne doświadczenie.

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Boćwince były bardzo udane i niezapomniane. Dzieci bawiły się świetnie i nauczyły się wielu ciekawych rzeczy.

✍️ SP w Boćwince

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.