7 grudnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyła się lekcja dla uczniów klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie na temat cyberprzemocy.

Wizyta ta była niezwykle pouczająca i aktualna zwłaszcza w kontekście coraz większej roli technologii w życiu codziennym. Razem z uczniami zgłębialiśmy tajniki bezpiecznego korzystania z internetu, omawiając różne aspekty cyberprzemocy takie jak hejting, wyzywanie czy ośmieszanie. Podczas zajęć korzystaliśmy z interaktywnych materiałów edukacyjnych, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć zagrożenia związane z tym obszarem.

Rozmowy na temat odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych, ochrony prywatności online i roli świadomych decyzji w świecie wirtualnym były kluczowe dla zbudowania świadomości wśród uczniów. W trakcie lekcji podkreślono również wagę wzajemnego wsparcia oraz rozmów z dorosłymi w przypadku doświadczania trudności online.

Poprzez dyskusję, materiały edukacyjne i przykłady praktyczne dzieci dowiedziały się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w świecie wirtualnym. Dzięki temu spotkaniu uczniowie zdobyli przydatną wiedzę, która pomoże im być bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami internetu.

✍️ Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.