Jesień, ta magiczna pora roku, już powoli odchodzi, ale jej piękno zostaje utrwalone w naszych sercach i w dziełach, które stworzyły dzieci.

By pożegnać tę wyjątkową porę roku w niezapomniany sposób, sześciolatki z grupy 0A ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi stworzyły piękną jesienną mandalę z liści, kasztanów, żołędzi i orzechów.

Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem zbierały skarby jesieni, przy każdym liściu czy żołędziu było to fascynujące odkrycie. Następnie przedszkolaki poznały nową technikę plastyczną, jaką jest mandala. Kompozycja na planie koła to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób rozwijania wyobraźni, skupienia uwagi, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz możliwość wyciszenia się i relaksu. Sześciolatki wspólnie stworzyły kolorową kompozycję, wykorzystując zebrane dary jesieni. Ta wspaniała zabawa sensoryczna, połączona z segregowaniem i liczeniem kolorowych liści, kasztanów, orzechów, szyszek i żołędzi, dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Ostateczny rezultat wspólnej pracy nie był jedynie wspaniałą mandalą z darów jesieni, lecz także lekcją szacunku dla przyrody.

✍️ Anna Przybyło

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.