20 listopada panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedziły Szkołę Podstawową nr 5 im. Noblistów Polskich. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Każdy uczeń otrzymał chustkę z elementem odblaskowym. Następnie trzecioklasiści udali się na drogę, aby zaobserwować, jak wygląda ruch uliczny oraz dowiedzieć się, jak należy się poprawnie zachowywać przy przechodzeniu przez jezdnię tam, gdzie są pasy i gdzie ich nie ma.

Dzieci miały okazję praktycznie poćwiczyć pięć zasad przejścia przez jezdnię zgodnie z treścią wiersza:

Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym wzrokiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli.
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna, więc swobodnie mogą przejść przez nią przechodnie!

Pamiętaj! Nawet najlepszy, rozważny kierowca z dużym doświadczeniem może popełnić błąd. Nie wchodź na przejście dla pieszych bez rozglądania się na boki. Bądź ostrożny! Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Pieszy ma obowiązek obserwować drogę i może wchodzić na przejście dla pieszych, gdy ma pewność, że kierujący pojazdem go widzi i na pewno się zatrzyma.

✍️ SP5 w Gołdapi

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu realizowanego przez gminę Gołdap pn. „Bezpieczna Gołdap”, dofinansowanego z Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.