To był wspaniały dzień, choć było nieco głośno. Dziś podsumowaliśmy działania realizowane w ramach projektu „Leśna klasa - las niejedno ma imię”.

Powyższe przedsięwzięcia odbywały się w naszej szkole i nie tylko z tytułu konkursu „Klasa z drewna”, organizowanego przez Lasy Państwowe, w którym to udało nam się uzyskać dofinansowanie w kwocie ponad 97 tysięcy na zieloną klasę z drewna na świeżym powietrzu. Bardzo ucieszył nas fakt, że mogliśmy przyjąć tak wielu znakomitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi burmistrz Gołdapi pan Tomasz Luto, skarbnik pani Edyta Białek, przewodniczący rady miejskiej pan Wojciech Hołdyński oraz dyrektor delegatury KO w Olsztynie pan Dariusz Jurczykowki. Gościliśmy również przedstawicieli Lasów Państwowych: panią Milenę Łabanowska z Nadleśnictwa Gołdap oraz pana Zbigniewa Rydzewskiego z Nadleśnictwa Czerwony Dwór, przedstawicieli 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego z panią kierownik klubu panią Katarzyną Kraczaj na czele oraz panią dyrektor gołdapskiego domu kultury panią Halinę Wojtanis. Bardzo przyjemnie było nam również gościć dyrektorów i przedstawicielu innych placówek oraz sołtysów naszej gminy. Serdecznie powitaliśmy również panią Monikę Kalinowską, która bardzo zaangażowała się w całe przedsięwzięcie i zaprojektowała naszą klasę z drewna oraz pozostałych rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów, tych starszych i tych młodszych, którzy całym sercem zaangażowali się w realizację projektu oraz pomogli w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości.

Na początku wysłuchaliśmy prezentacji, która w dość zwięzły, ale treściwy sposób przybliżyła zebranym nasze działania i ich efekty. Na sali można było obejrzeć zaprezentowane wytwory sztuki, do których to inspiracją stał się las.

Następnie najmłodsi nasi wychowankowie zaprezentowali utwory muzyczne, których z chęcią wszyscy wysłuchaliśmy. I przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzców przeróżnych konkursów, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu recytatorskiego wygłosili wiersze. Podsumowanie zakończył żywiołowy występ klasy 5 z utworem „Piosenka o lesie”.

Muzyczna uczta przemieniła się w ucztę cieszącą podniebienia, kiedy to zaprosiliśmy gości na ciepły poczęstunek w świetlicy szkolnej oraz kiermasze klasowe, gdzie ukryły się przepyszne dary lasu i ogrodu w różnych odsłonach.

Podsumowując nasze działania dziękujemy bardzo Lasom Państwowym, a dokładnie Centrum Informacji Lasów Państwowych. Wielkie podziękowania kierujemy także do Nadleśnictwa Gołdap, z ramienia którego współpracowaliśmy z panią Mileną Łabanowską i udało nam się przeprowadzić tyle przeróżnych przedsięwzięć. Dziękujemy również za wsparcie Nadleśnictwu Czerwony Dwór. I bardzo, bardzo dziękujemy naszym kochanym rodzicom uczniów, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierają nasze działania i pomogli nam zorganizować dzisiejszy kiermasz.
Liczymy na to, że klasa z drewna będzie miejscem chętnie odwiedzanym już na wiosnę i mamy nadzieję, że posłuży nam przez wiele lat jako miejsce nie tylko lekcji, ale ogólnie spotkań na świeżym powietrzu.

✍️ Szkoła Podstawowa w Grabowie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.