Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października. Tego dnia 250 lat temu powołana została Komisja Edukacji Narodowej. Podczas uroczystego apelu uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince nawiązali do tego wyjątkowego jubileuszu.

Przybliżyli historię edukacji w Polsce, jak również wybiegli w przyszłość, by pokazać wszystkim, jak może wkrótce wyglądać szkoła. Na lekcji z uczniowskiego przedstawienia robot zastępuje nauczyciela. Szybko zajęcia z bezuczuciową maszyną wywołują bunt i tęsknotę za „prawdziwymi” pedagogami.

Przedstawienie ukazało wielką wartość wychowawców, którzy swą cierpliwością, wyrozumiałością i ogromnym sercem wkładanym w pracę kształtują młodych ludzi. Uroczystość była również dobrą okazją, żeby podziękować nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pracę, cierpliwość, starania wkładane w wychowanie i edukację dzieci. Samorząd uczniowski zorganizował galę rozdania szkolnych oskarów, podczas której wyróżnił wszystkich pracowników. Rada rodziców wyraziła swoją wdzięczność słowami uznania, a pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia.

Tego dnia nauczyciele w naszej szkole naprawdę mieli święto. Ich obowiązki przejęli uczniowie, którzy przygotowani od samego rana prowadzili lekcje. Dzięki temu mieli okazję przekonać się, że praca nauczyciela to nie tylko godziny przy tablicy, ale również czas poświęcony na przygotowanie zajęć oraz sprawdzanie prac. Uczniowie zdali sobie sprawę, jak trudno jest być nauczycielem.

✍️ SP w Boćwince

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.