Są wśród nas ludzie utalentowani. Do takich niewątpliwie należy pani Renata Wójcik, która na zaproszenie bibliotekarek z SP3 w Gołdapi przeprowadziła warsztaty plastyczne dla uczniów klas trzecich.

Z tej okazji, iż Sejm RP ustanowił 2023 Rokiem Aleksandra Fredry, pani Renata przeczytała utwory tego wybitnego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich.

Tematem przewodnim stały się motyle. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat tych owadów. Z pomocą przyszedł przewodnik pt. „Jaki to motyl?”

Po wysłuchaniu wiersza Fredry pt. „Motyl” nastąpiło wyjaśnienie trudnego, archaicznego i niezrozumiałego dla dzieci słownictwa, którym posługiwał się poeta dwa stulecia temu. W końcu młodzi słuchacze instruowani przez zaproszonego gościa malowali kolorowe motyle na drewnie i folii.

Po zajęciach trzecioklasiści obejrzeli prace pani Renaty i nie kryjąc zachwytu nad jej talentem, podziękowali za wspólnie spędzony czas nauki i relaksu, podczas którego pani Renata zaraziła niejednego ucznia swoją pasją.

✍️ Justyna Kołodziej, Katarzyna Witczak

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.