Przedszkolaki z Boćwinki obchodziły „Dzień drzewa”. Aby mogły poznać i docenić ważną rolę drzew w naszym życiu oraz środowisku naturalnym, odwiedziła je pani leśnik z Nadleśnictwa Czerwony Dwór.

Pani miała wiele ciekawych informacji i historii, którymi podzieliła się z dziećmi. Pomagała jej w tym przyjaciółka wszystkich dzieci wiewióreczka Zosia. Pani leśnik opowiadała dzieciom o różnych gatunkach drzew, ich cechach charakterystycznych oraz o tym, jak drzewa wpływają na nasze życie, dostarczając nam tlenu, drewna i schronienia dla zwierząt. Dzieci uważnie słuchały o zmianach, jakie zachodzą w drzewach jesienią, kiedy liście zmieniają kolor i opadają. Poznały ciekawostki na temat różnych gatunków drzew, które można znaleźć w naszym regionie. Następnie przedszkolaki przystąpiły do pracy plastycznej, używając kolorów jesieni stworzyły piękne drzewa .

Wizyta pani leśnik dała przedszkolakom możliwość poznania i docenienia roli drzew w naszym życiu, rozwijania umiejętności plastycznych oraz zdobywania wiedzy na temat przyrody i ochrony środowiska.

✍️ SP w Boćwince

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.