Od wielu miesięcy w Szkole Podstawowej w Galwieciach świat kręci się wokół Kopernika. To za sprawą Akcji Społeczno-Edukacyjnej “Konwalia”, zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Radę Dyrektorów Szkół Podstawowych przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty.

Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego urodzin. Społeczność Szkoły Podstawowej w Galwieciach przyłączyła się do działań upamiętniających tego wielkiego człowieka renesansu.

Uczniowie wzięli udział w konkursach ogłoszonych w ramach Akcji “Konwalia”.

W konkursie na logo akcji na etapie szkolnym wykonano 26 prac. Dwie z nich: Aurelii Krynickiej i Aleksandry Gwiazdowskiej, wzięły udział w konkursie wojewódzkim. Praca Oli zdobyła laury - uczennica odebrała w październiku z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty nagrodę za zajęcie drugiego miejsca. Szkoła brała również udział w konkursie na prezentację multimedialną pod hasłem „WszechŚWIAT Kopernika". Uczennicom klasy 5 Annie Żyżyk i Wiktorii Jurkojć udało się zdobyć wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim.

W szkole powstały również kroniki w ramach konkursu “Mikołaj Kopernik - człowiek wielu talentów”.

Oprócz działań zaproponowanych przez organizatorów akcji, w szkole odbyło się wiele wydarzeń nawiązujących do Roku Mikołaja Kopernika, przygotowanych przez nauczycieli. Dobrej zabawy przysporzyła wszystkim gra terenowa z ciekawymi zadaniami pod hasłem “Przygoda z Kopernikiem”. Odbyły się również dwa apele. Pierwszy z nich przygotowany metodą projektu przez klasy 5 i 6 na bazie prezentacji multimedialnej, drugi przeprowadzony w wesołej, artystycznej formie przez klasy 1 i 2 oraz oddział przedszkolny. Odbył się również szkolny konkurs czytelniczy. Uczniowie klas 3-6 prezentowali swoje umiejętności czytając fragmenty książki Piotra Łopuszańskiego pt. „Mikołaj Kopernik, nowe oblicze geniusza".

Akcentów związanych z Mikołajem Kopernikiem dzieci szukały również podczas szkolnych zabaw i wycieczek. W Ełku, w parku Kopernika każdy mógł sfotografować się z mistrzem Mikołajem na jego ławeczce. Dzieci bawiły się również na kosmicznym placu zabaw i mogły objąć wielkie kamienne “planety” ułożone na wzór układu słonecznego. Podczas „Dnia rodziny” w zaproszonym do Galwieć kinie sferycznym najmłodsi oglądali kosmiczne filmy edukacyjne.

Akcja Społeczno-Edukacyjna „Konwalia” dobiega końca. Dla jej upamiętnienia uczniowie przed szkołą zasadzili konwalie i przymocowali pamiątkową tablicę. Mamy nadzieję, że wiosną rośliny pięknie zakwitną i będą przypominać nie tylko o osiągnięciach Mikołaja Kopernika, ale także o dokonaniach uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Galwieciach. Okazało się, że w tej małej społeczności również mamy ludzi renesansu, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością.

✍️ SP w Galwieciach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.