Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi obchodziła dziś jubileusz 55-lecia istnienia. Został on połączony z gminnymi obchodami tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. nauczyciele z „trójki” oraz innych szkół, dyrektorzy gminnych szkół, samorządowcy, kandydaci do sejmu i senatu w nadchodzących wyborach (w tym część obecnych parlamentarzystów), przedstawiciele służb mundurowych.
Siedem nauczycielek otrzymało nagrody burmistrza z okazji DEN: Lilla Romianiuk (SP2 Gołdap), Małgorzata Wojciechowska (SP2 Gołdap), Iwona Malinowska (SP3 Gołdap), Joanna Kołosza (SP5 Gołdap), Ewa Wronowska (SP Grabowo), Sylwia Puńkowska (SP Pogorzel) i Anna Skiba (PS1 Gołdap). Osiem pań otrzymało akty nadania wyższego stopnia nauczycielskiego. Dyrektor SP3 Leszek Retel wręczył nauczycielom swojej placówki nagrody dyrektora.

Była też bardzo przyjemna dla ucha i oka część artystyczna w wykonaniu uczniów SP3.

Uroczystość była bardzo piękna i podniosła. Niestety pewien niesmak pozostaje po wykonaniu hymnu Polski na początku uroczystości. O ile dzieci i osoby stojące z tyłu sali gimnastycznej śpiewały go głośno, z dumą, o tyle oficjele z przodu (w tym samorządowcy i politycy) albo milczeli, albo nucili tak cicho pod nosem, że nie było ich prawie w ogóle słychać. Czyżby wstydzili się śpiewać polski hymn? To był smutny widok. Polacy nie powinni wstydzić się śpiewać najważniejszej dla każdego Polaka pieśni!

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.