W drugiej połowie września dzieci z klas 1b i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi świętowały „Dzień pieczonego ziemniaka”.

Celebracja rozpoczęła się wykopkami. Dzieci z wielką ochotą zbierały wykopane przez kopaczkę ziemniaki. W nagrodę po ciężkiej pracy piekły kiełbasę przy ognisku. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, z których z ochotą skorzystały. Uczniowie zapoznali się bliżej z pracą rolnika, polnymi roślinami, zwłaszcza okopowymi. Tradycyjnie zajęciom towarzyszyło czytanie. Tym razem lekturą był tekst „Zmartwienie ziemniaka”, którego za pomocą ilustracji dzieci nauczyły się w oka mgnieniu.

Następnie podczas zajęć kulinarnych uczniowie zmagali się z wyzwaniem polegającym na upieczeniu babki ziemniaczanej. Z zapałem obierali i tarkowali kartofle, mieszali składniki do niej. Z niecierpliwością czekali na degustację. Babka smakowała wyśmienicie. Przekonali się do jej smaku nawet ci uczniowie, którzy za nią nie przepadali.

Zajęcia w pichceniu udało się zorganizować dzięki finansowemu wsparciu rodziców oraz wyposażeniu sali w ramach rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Wychowawczynie serdecznie dziękują państwu Monice i Mariuszowi Wójtowiczom za organizację wykopów, ogniska i podarowanie ziemniaków na babkę oraz paniom Magdalenie Kamińskiej i Annie Świąder za pomoc podczas zajęć kulinarnych.

✍️ Sylwia Kurpios-Sawicka, Emilia Sznurkowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.