Wybierając się do lasu idziemy na spotkanie przede wszystkim z drzewami. Ale większość z nas nie myśli na co dzień, ile im zawdzięczamy.

Uczniowie klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie mogli się o tym przekonać podczas bardzo ciekawych zajęć otwartych, które poprowadziła zaproszona przez nas pani leśnik Milena Łabanowska, pracująca w Nadleśnictwie Gołdap. Dzieci mogły przypomnieć sobie podstawowe wiadomości dotyczące roli i znaczenia lasów, rozpoznawać różne gatunki drzew, ale przede wszystkich zrozumiały, jak cennym surowcem jest drewno.

Pani leśnik rozpoczęła zajęcia od wprowadzenia pojęcia „surowiec”. Nasi młodsi uczniowie jednak doskonale wiedzieli, co to jest i jakie znamy rodzaje surowców. Pracując w grupach świetnie posegregowali różne wytwory ludzkiej działalności do odpowiedniego surowca, chętnie włączyli się w dyskusję na temat użyteczności oraz trwałości poszczególnych surowców i wskazali, które z nich są naturalne, a które nie. Podczas zajęć czwartoklasiści i piątoklasiści wskazywali wszystkie korzyści materialne i niematerialne, z których korzystamy, sięgając po drewno. A na zakończenie uczniowie pobawili się w artystów, gdyż dzięki uprzejmości pani Mileny mogli wykonać swoje małe dzieła sztuki na drewnie metodą decoupage. Mimo niewielkiej ilości czasu, powstały śliczne prace.

Lekcja o „supersurowcu” to przedsięwzięcie realizowane przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Leśna klasa - las niejedno ma imię”. Nasza szkoła już niedługo będzie cieszyć się właśnie klasą z drewna, a zajęcia potwierdziły, że jest to prawdziwy „supersurowiec”!

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Gołdap za super zajęcia, które szerzą wiedzę i uwrażliwiają nas na piękno i potrzebę ochrony przyrody.

✍️ SP w Grabowie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.