Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi bierze udział w akcji „Sprzątanie świata” od samego początku, od 1994 roku. Od wielu lat przy jej organizacji współpracuje z Fundacją Nasza Ziemia, patronem i koordynatorem tej akcji w Polsce.

Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy w ekopracowni, gdzie rozdzieliliśmy worki i rękawice, które otrzymaliśmy od pani Aliny Oleszczuk. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wyruszyliśmy na sprzątanie.

15 września uczniowie klas: 7a, 4a i 4b wraz z wychowawczyniami i rodzicami zbierali śmieci w okolicy szkoły oraz w Lesie Kumiecie. Towarzyszyła im pani leśnik Barbara Jagłowska. Dzieci aktywnie uczestniczyły w porządkowaniu lasu, zdając sobie sprawę, że należy podejmować takie działania na rzecz naszej planety. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Nagrodą za pracę na rzecz środowiska było ognisko i kiełbaski, które zorganizowało Nadleśnictwo Gołdap. Dziękujemy kierownictwu nadleśnictwa: panu Danielowi Chochulskiemu, pani Marzannie Konieczny oraz leśnikom.

✍️ Patrycja Dulewicz

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.