Wczoraj w SP3 w Gołdapi rozpoczęły się zajęcia kulinarne w ramach szkolnego projektu „Mali kucharze”.

Wczoraj w SP3 w Gołdapi rozpoczęły się zajęcia kulinarne w ramach szkolnego projektu „Mali kucharze”. Inauguracji projektu przyświecał szczytny cel. Dzieci, w ramach pracy małego samorządu uczniowskiego z wielką ochotą podjęły wyzwanie przygotowania słodkich przekąsek na kiermasz zorganizowany w gołdapskiej „trójce” dla Brunia Wróbla - syna szkolnej psycholożki, zmagającego się z chorobą. Dzieci współpracowały w grupach. Trzecioklasiści według podanych przepisów, które uważnie czytali, upiekli szarlotkę, placek z brzoskwiniami, drożdżowe rogaliki, babeczki. Pierwszoklasiści zaś według ustnych instrukcji przygotowali galaretki z owocami, bezy i murzynka. Radości nie było końca.
Zajęcia te były znów świetną okazją do utrwalenia matematycznych pojęć, wdrażania do przestrzegania ustalonych zasad czy kształtowania umiejętności współpracy. Uczniowie zachwycali się unoszącymi się zapachami: cynamonu, wanilii, owocowych aromatów, czekolady czy pieczonych jabłek. Na widok zaś upieczonych kulinarnych dzieł dzieci mówiły: „Nie mogę się już doczekać jutra”.

Zajęcia udało się zorganizować dzięki finansowemu wsparciu rodziców oraz wyposażenia sali w ramach rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości”. Wychowawczynie serdecznie dziękują paniom Paulinie Drażbo-Milewskiej, Magdalenie Kamińskiej i Annie Świąder za pomoc podczas zajęć.

✍️ Sylwia Kurpios-Sawicka, Emilia Sznurkowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.