7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się konkurs plastyczny ph. "Portret mamy", który nawiązywał do niedawnego obchodzonego Dnia Matki. Inicjatywa łączyła miłość do sztuki i wdzięczność dzieci wobec najważniejszych kobiet w naszym życiu - mam.

Uczniowie z klas 1-3 pełni entuzjazmu i zaangażowania przygotowywali wizerunki swoich mam. Każde dziecko miało okazję przedstawić swoją wizję matki i ukazać jej wyjątkowość. Na konkurs wpłynęły różnorodne prace - od malowanych portretów, przez rysunki ołówkiem aż po kolaże z różnych materiałów. Mali artyści starannie dobierali kolory, linie i kształty, aby oddać swoje emocje wobec swoich matek. Prace były nie tylko wizualnym wyrazem miłości, ale również niewerbalnym sposobem przekazania wdzięczności za poświęcenie, troskę i miłość, które codziennie otrzymujemy od naszych mam.

Po długich naradach i dyskusjach jury ogłosiło trzy najbardziej wzruszające i artystycznie wykonane prace. Ich autorami są: Adam Olbryś (klasa 3B), Julia Chmielewska (klasa 3A) i Zofia Famulska (klasa 3 A). Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Pamiętajmy, że nie musimy czekać na specjalne okazje, aby pokazać nasze uczucia. Wystarczy jedno piękne dzieło, jedno serdeczne słowo, aby sprawić, że nasze mamy poczują się docenione i kochane.

mały samorząd uczniowski,
Anna Przybyło, Martyna Fiszer

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.