Uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zakończyli realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny - wszyscy równi”. Na ostatnich zajęciach dzieci poznały sławne osoby z niepełnosprawnościami, które mimo ogromnych przeszkód, jakie postawiło przed nimi życie, spełniają swoje marzenia. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację przygotowaną przez nauczyciela oraz filmy na temat sukcesów tych osób. Następnie wykonały poświęcone im plakaty, które można podziwiać na gazetce szkolnej. Miały też okazję obejrzeć pocztówki malowane stopami i ustami przez osoby niepełnosprawne.
Mam nadzieję, że historie tych wspaniałych postaci zainspirują innych, dodadzą odwagi do działania i wiary we własne możliwości.
Anna Bocian, Teresa Augustynowicz


Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.