W dniach 17 i 18 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich udali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Celem spotkań było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu oraz wzbogacenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole.

Dzieci z oddziału zerowego A oraz klasy pierwszej A w trakcie spotkań zdobyły bardzo cenną wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas pożaru oraz sytuacji groźnych, dowiedziały jak należy zachowywać się w trakcie zagrożenia oraz utrwaliły numery alarmowe. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci mogły poczuć się jak członkowie zespołu nakładając specjalnie przygotowane mundury oraz hełmy. Dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich, dokładnie omówiły strój oraz wyposażenie każdego strażaka, jadącego na akcję ratunkową.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi za miłe przyjęcie, wyczerpujące odpowiedzi na każde dziecięce pytanie i umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy w sytuacjach praktycznych.

Joanna Ostaszewska-Tylenda, Joanna Kołosza

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.