W dniach od 10 do 12 maja uczniowie klas 3A i 3B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w projekcie „Zielona szkoła” w ośrodku wypoczynkowym w Pięknej Górze, w pobliżu malowniczego Giżycka. Dzieci w otoczeniu przyrody odpoczywały od codzienności oraz w zupełnie innej formie zdobywały nowe umiejętności i przydatną wiedzę. W czasie pobytu uczniowie korzystali z licznych atrakcji, jakie zapewniła im profesjonalna kadra animatorów.

Podczas intensywnych trzech dni odbyło się wiele zajęć sportowo-rekreacyjnych, rozrywkowych oraz integracyjnych. Pierwszego dnia młodzi poszukiwacze przygód brali udział w zajęciach survivalowych, w czasie których uczyli się poruszania w trudnym terenie, pozyskiwania pożywienia oraz rozpalania ogniska. Moc wrażeń wniosła gra negocjacyjna „Trampki”, ucząca różnych stylów i technik negocjacyjnych. Drugiego dnia trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach kulinarnych, warsztatach cyrkowych, szkole detektywistycznej i w kursie małego chemika pt. „Laboratorium”. Wiele radości sprawiło dzieciom pieczenie kiełbasek przy ognisku, zorganizowanym pośród lasów i nad brzegiem jeziora. Wieczorem odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z didżejem dla wszystkich uczestników „zielonej szkoły”. Ostatniego dnia uczniowie startowali w integracyjnych grach terenowych pt. „Team building” oraz spędzali czas na boiskach wielofunkcyjnych, uprawiając swoje ulubione sporty.

Spośród licznych atrakcji największą wartość stanowił wspólnie spędzony czas. W naszych sercach na długo pozostaną piękne wspomnienia, którymi będziemy dzielić się z bliskimi. Niech nasza wspólna „zielona przygoda” trwa jak najdłużej!

Barbara Bester, Anna Przybyło

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.