W poniedziałek wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz chętni młodsi zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie podsumować „grecki tydzień”. Był to okres wielu ciekawych zadań i wspaniałej wspólnej zabawy. Każda klasa miała kilka działań, które wyznaczono na poszczególne dni tygodnia. I tak trzeba było przygotować stroje starożytnych Greków, zaprojektować maski przybliżające grecki teatr czy wykonać plakat promujący kulturę tego pięknego kraju. Można było także przypomnieć sobie sylwetki starożytnych bogów czy najważniejsze greckie tradycje. Najwięcej radości sprawiło uczniom wspólne gotowanie, kiedy to cała szkoła pachniała greckimi specjałami oraz wspólna nauka tańca, gdy na sali każdy mógł spróbować swoich sił włączając się do zorby czy belgijki, tańca, który chcemy zaprezentować greckim rówieśnikom. Spotkanie w sali gimnastycznej stało się swoistym podsumowaniem wszystkich podjętych działań i sprawiło, że klimat śródziemnomorski wprawił nas w bardzo dobry nastrój, za co dziękujemy opiekunom projektu i wychowawcom.
Cieszymy się, że Grecja nie jest dla nas już tajemnicą. Warto było przyjrzeć się bliżej kulturze i tradycjom tego państwa, gdyż już niebawem 30 naszych uczniów wyjedzie do Grecji na dwa tygodnie, gdzie będzie można na własne oczy przekonać się, jakie to kolorowe i pełne ciepła miejsce oraz zdobyć nowe umiejętności, ucząc się inaczej.
SP w Grabowie







W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Z radością i dumą informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Sebastian Rąpel zakwalifikował się do kolejnego etapu popularnego programu "Mam Talent!".
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet.