Dzieci z grupy 0b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”. Co miesiąc realizują nowe zadania. Tym razem na przedszkolaków czekały kolejne dwa.

Podczas pierwszego zadania wysłuchały fragmentu opowiadania „Jak choruje Elemelek i jak go leczą przyjaciele”. Rozmawiały na temat zdrowia i tego co należy zrobić, gdy spotka nas choroba. Nasz przedszkolny wróbelek, który podupadł na zdrowiu, musiał udać się do pana doktora. Został przebadany i dostał poradę lekarską. Doktor zalecił dużo ruchu na poprawę kondycji. Wróbelek razem z przedszkolakami wykonał szereg ćwiczeń gimnastycznych. Na koniec, gdy poczuł się lepiej, wszyscy z radością zaśpiewali i zagrali w rytm piosenki „Ptaszki fruwają”, wykorzystując do tego rurki bum bum zakupione w ramach akcji Telnciaki.

Realizując drugie zadanie dzieci dowiedziały się, co znaczy powiedzenie „W marcu jak w garncu”. Wysłuchały historii Marca, który szykował się na spotkanie z Wiosną, ale przez zmienną pogodę nie wiedział, jak się ubrać. Podczas pracy w grupach wykonały plakat przedstawiający garnek z marcową pogodą.

Na twarzach dzieci przez cały czas gościł słoneczny uśmiech, dlatego mamy nadzieję, że wiosna nie każe na siebie zbyt długo czekać.

Marta Taraszkiewicz, Anna Bocian

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.