Grudniowe zajęcia kółka przyrodniczego „EkoPiąteczka” w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w ramach konkursu #JestemEko musieliśmy niestety ze względu na choroby przełożyć na styczeń. Ale jak mówi mądre przysłowie: „co się odwlecze to nie uciecze”.

Trzecie zajęcia zaczęliśmy od dyskusji. Po co wspierać przyrodę? Dlaczego szczególnie w tych czasach jest to bardzo ważne? Co to jest bioróżnorodność?

A wy, koleżanki i koledzy, jakie macie sposoby na wsparcie środowiska naturalnego? Może ktoś z was wiosną sieje rośliny miododajne przy domu lub w skrzynkach balkonowych, a może latem wystawiacie poidełka dla owadów na parapecie za oknem? Jesienią można pozostawić niezebrane owoce na ozdobnych krzewach lub nasiona na przekwitniętych kwiatach. Jest to cenne źródło pokarmu dla ptaków. A zimą? Wiadomo, można dokarmiać ptaki.

Budowanie karmników z materiałów recyklingowych było częścią praktyczną trzeciego scenariusza. Na podstawie otrzymanych w nim wzorów, jak wykonać proste karmniki, zbudowaliśmy 3 różne: z 1,5 litrowej butelki po wodzie, z wiaderka po serku / kapuście kiszonej oraz karmnik ze starej filiżanki.

Aktywne działania bardzo nam się podobają, choć co tu ukrywać, sprzątania było co niemiara. Wykonane przez nas karmniki zostały powieszone przy szkole, by wspólnie wspierać przyrodę dokarmiając ptaki.

koło ekologiczne „EkoPiąteczka” pod kierunkiem Marty Dębowskiej

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.