W połowie grudnia grupy przedszkolne oraz klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Boćwince gościły panią leśnik z Nadleśnictwa Czerwony Dwór. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.

Pani leśnik przyszła do dzieci ze swoim pomocnikiem Panem Wiewiórką, który od razu skradł serca przedszkolaków. Razem opowiadali dzieciom o tym, jakie ptaki można spotkać w naszej okolicy podczas zimy. Dzieci usłyszały o zwyczajach zwierząt zapadających w zimowy sen. Pani uatrakcyjniła swoje historie przyniesionymi pomocami dydaktycznymi. Podczas wizyty dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Na koniec spotkania pani leśnik przekazała dla naszej placówki kule pokarmowe dla ptaków.

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Na koniec spotkania wręczyliśmy pani podziękowanie za poświęcony nam czas.

SP w Boćwince

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!