W pierwszych dniach grudnia dzieci z klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych SP3 wybrały się z wizytą do mikołaja, który ponownie zagościł w swojej mazurskiej przystani w Pięknej Górze w ośrodku „Gwarek”. Świąteczną atmosferę poczuliśmy już przy samym wejściu, gdzie czekały na nas wesołe elfy, które zabrały dzieci w podróż po siedzibie mikołaja. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Z radością uczestniczyły we wszystkich przygotowanych zajęciach m.in. ozdabianiu i smakowaniu pierniczków, elfim teatrze czyli figlach i psotach na scenie, treningu w kominie. Zwieńczeniem naszego pobytu było oczywiście spotkanie z samym świętym mikołajem.

Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom tradycji bożonarodzeniowych. Wśród pachnących, kolorowych choinek, tysiąca lśniących światełek, zapachu pierników, poczuliśmy magiczną aurę zbliżających się świąt.

Dzieci wróciły w dobrych humorach, szczęśliwe, pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Po napisaniu listów i samodzielnym umieszczeniu ich w „mikołajowej skrzynce pocztowej” czekały na pierwszą gwiazdkę i prezenty pod choinką.

wychowawczynie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!