17 listopada starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w ramach przedsięwzięcia ministra edukacji i nauki pn. „Poznaj Polskę” pojechali do Olsztyna.

Najpierw w Teatrze im. Stefana Jaracza obejrzeli spektakl „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska”, a następnie udali się do Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, by przyjrzeć się niebu prezentowanemu w różnych porach roku. W trakcie seansu uczniowie podziwiali gwiazdozbiory zmieniające się zgodnie z kalendarzem, zobaczyli Drogę Mleczną, dowiedzieli się, czym są czarne dziury i gwiazdy neutronowe.
Kolejnym celem wycieczki były warsztaty edukacyjne przygotowane w Muzeum Warmii i Mazur. Młodzież poznawała zamkowe ciekawostki oraz fakty dotyczące życia i pracy naukowej Mikołaja Kopernika, które następnie trzeba było wykorzystać, udzielając odpowiedzi na kartach pracy.

Zakładane cele projektu zostały zrealizowane. Uczniowie poznali jedno z polskich miast, zabytki kultury i historii oraz osiągnięcia nauki naszego kraju.

SP5 w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!