29 listopada uczniowie klasy 3A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi gościli Kota Mleczysława - bohatera kampanii „Mamy kota na punkcie mleka!”. Jego wizyta to nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Supermoc – Odporność”. Kampanię „Mamy kota na punkcie mleka!” realizuje Polska Izba Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, uświadamianie dzieciom walorów picia mleka i jego wartości odżywczych.

Trzecioklasiści wykazując się pierwszorzędną aktywnością w projekcie, zapewnili sobie wizytę w szkole mlecznej maskotki. Wyjątkowa lekcja pozwoliła utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości i zapewniła doskonałą zabawę wszystkim uczestnikom zajęć. Kot Mleczysław w przystępny sposób przekazywał wartościową wiedzę. Różowy jegomość za sprawą prezentacji multimedialnej wprowadził dzieci w świat mleka i jego wartości odżywczych. Podkreślał znaczenie witamin zawartych w przetworach mlecznych dla zdrowia organizmu, a w celu rozprostowania kości prezentował ciekawe ćwiczenia ruchowe, w których żywo uczestniczyły same dzieci. W końcowym etapie zajęć koci ekspert poprowadził emocjonujący quiz wiedzy na zasadzie koła fortuny. Za czynny udział w zajęciach uczniowie otrzymali zestawy gadżetów z wizerunkiem Kota Mleczysława: karty pracy, zakładki do książek, naklejki, kredki, piórniki i torby na zakupy. Zajęcia zwieńczyła sesja zdjęciowa z naszym honorowym gościem.

Osobiste spotkanie z Kotem Mleczysławem było przygodą pełną emocji i niezapomnianych wrażeń, którą chcielibyśmy jeszcze raz powtórzyć. Dziękujemy!

Anna Przybyło

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!