25 listopada obchodzony był na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi od samego rana czekało na dzieci wiele atrakcji. Wszystkie aktywności związane były z uwielbianą przez nie zabawką.
Dzieci wykonały prace plastyczne pod tytułem "Portret misia". W każdej grupie można było usłyszeć radosne misiowe piosenki i wierszyki. Mieliśmy też specjalnych gości. Dziękujemy bardzo za odwiedziny misia z Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz pani Marioli Nawrackiej. Przeczytała ona dzieciom bajkę, opowiedziała przedszkolakom o powstaniu pluszowej maskotki oraz poprowadziła z misiem zabawę ruchową.
Na koniec każdą grupę odwiedziła nasza pani dyrektor w towarzystwie dużego przedszkolnego pluszowego misia, wręczając słodki upominek w postaci Misia Lubisia.
Kamila Pluta, Urszula Sokół, Joanna Jurczyk




































Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.