18 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyła się wspaniała impreza, która łączyła w sobie dwa cele. Pierwszy z nich, edukacyjny, miał uświadomić dzieci, jak ważne są warzywa i owoce w ich codziennej diecie. Drugi, charytatywny, miał wspomóc oddział dziecięcy szpitala w Gołdapi. Obydwa zostały osiągnięte dzięki nieocenionej pomocy rodziców oraz współpracy organizatorów czyli koła wolontariatu z Jolantą Pańczuk na czele i małego samorządu uczniowskiego.

W centralnym miejscu sali gimnastycznej na tle uroczych dekoracji znalazły się stoiska kiermaszowe z bogactwem smakołyków w pięciu kolorach wylosowanych przez przedstawicieli klas: 2a i 3a z wychowawczyniami Dorotą Trzcińską i Wiolettą Waraksą - pomarańczowy, 2b i 3c z wychowawczyniami Sylwią Kurpios-Sawicką i Katarzyną Antoniak - żółty, 2c z wychowawczynią Iwoną Poredą i rodzicami - czerwony, 4b z wychowawczynią Anna Waraksą - fioletowy i 4a z wychowawczynią Marzanną Zadrogą - zielony. Aby nacieszyć kubki smakowe, uczniowie musieli wykazać się dużą cierpliwością. Zanim mogli cokolwiek kupić, obejrzeli występy kolegów, które w całości poświęcone były popularyzowaniu zdrowej żywności, w centrum której znalazły się warzywa i owoce. Piosenką pt. „Na straganie” popisała się klasa 1c, przygotowana przez Alicję Kłoczko. Duże wrażenie na publiczności wywarła inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu jednego z oddziałów zerowych . Pełne humoru scenki przygotowała z młodymi aktorami Emilia Sznurkowska.

Uczniowie z koła wolontariatu w sposób dynamiczny poprzez pokazy, slogany, ciekawostki, zagadki, ruch i muzykę, propagowali zdrową żywność i zachęcali do częstego spożywania owoców i warzyw.

Justyna Kołodziej

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.