18 listopada w naszej szkole zorganizowaliśmy dzień grecki, będący podsumowaniem projektu „Poszerzamy horyzonty - wyprawa do Grecji”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Z okazji tego wydarzenia uczniowie przygotowali umieszczoną na korytarzach szkolnych galerię zdjęć z pobytu oraz broszury informacyjne z wyjazdu, a także słownik podstawowych zwrotów grecko-polsko-angielskich.

Uczniowie klas ósmych pokazali społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi prezentację o naszym wyjeździe. Uczniowie przedstawili, jakich umiejętności nabyli podczas realizacji projektu, czego nauczyli się i co zwiedzili. Przypomnijmy, że w ramach projektu uczniowie nabywali kompetencje w zakresie wielojęzyczności, a także poszerzali kompetencje cyfrowe, świadomości i ekspresji kulturowej oraz zdobywali umiejętności uniwersalne, takie jak umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, komunikacja, współpraca w grupie, tolerancja i wiele innych. Po omówieniu prezentacji wszyscy udali się na obiad w stylu greckim, na pyszną zapiekankę a la „musaka”. Po obiedzie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie uczestnicy projektu zaprezentowali tradycyjny taniec grecki, a następnie zaprosili do udziału w nim gości z SP2. Zakończeniem tego miłego dnia była wspólna dyskoteka, którą uczniowie rozpoczęli tańcem belgijskim znanym i cieszącym się dużą popularnością wśród uczniów.

Mamy nadzieję, że wszelkie działania związane z projektem będą motorem dla innych do pogłębiania swojej wiedzy oraz zaangażowania w życie szkoły.

SP w Grabowie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!