28 października młodzież z CKiW OHP w Gołdapi odwiedziła Nata Juchniewicz - przedstawicielka departamentu koordynacji promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat funduszy europejskich.

Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia symboli Unii Europejskiej i przedstawienia podstawowych informacji dotyczących strategii wykorzystania funduszy europejskich na lata 2021-2022 w województwie warmińsko-mazurskim. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o możliwości wsparcia w formie pożyczki na rozpoczęcie działalności, a także o uzyskaniu pożyczek na kształcenie oraz dofinansowanie kursów podnoszących kwalifikacje. Ponadto został poruszony temat wsparcia lokalnej turystyki i kultury oraz funduszy dla obszarów miejskich Warmii i Mazur na ich rewitalizację.

Spotkanie zakończyło się konkursem sprawdzającym uwagę uczestników. Młodzież sprostała zadaniu, najaktywniejsi uczestnicy otrzymali zestawy upominkowe urzędu marszałkowskiego.

Magda Chmielewska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!