Dzieci z zerowego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Lesie Kumiecie pod wiatą edukacyjną Nadleśnictwa Gołdap. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice, bliscy oraz wychowawczyni grupy J. Dobrzyńska. Na miejscu przygotowano poczęstunek, słodkie przekąski oraz ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski.

Podczas spotkania, w wyjątkowej scenerii, dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny z okazji dnia mamy i dnia taty. Były wiersze, piosenki, życzenia oraz drobne upominki w postaci laurek, drzewek szczęścia, które mali artyści wykonali własnoręcznie i po występie wręczyli swoim rodzicom. Ponadto w trakcie pikniku dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach oraz w inne zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Na zakończenie na podopiecznych czekała kolejna ciekawa zabawa - rozbijanie piniaty wypełnionej słodyczami, która dostarczyła im wielu emocji i radości.

Piknik był doskonałą okazją do wspólnego spotkania rodzin wraz z dziećmi, spędzenia czasu na łonie natury oraz integracji. W tym dniu pogoda dopisała, a na twarzach dzieci widniały uśmiechy, co cieszy najbardziej.

Joanna Dobrzyńska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!