Jak poznać obszar chroniony w najbliższej okolicy? Najlepiej wybrać się na zajęcia edukacyjne do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. 6 czerwca w ramach lekcji przyrody uczniowie klas 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich mieli możliwość obcowania z piękną przyrodą podczas zajęć terenowych w Puszczy Rominckiej. Pracownicy PKPR zorganizowali fantastyczne zajęcia aktywizujące, które były wspaniałą zabawą i okazją do zdobywania nowych umiejętności. Czwartoklasiści wzbogacili swoją wiedzę na temat leśnych owadów, grzybów jadalnych i trujących, drzew iglastych i liściastych, ptaków i ssaków leśnych, owoców jadalnych i trujących. Uczniowie widzieli lizawkę oraz pułapki feromonowe. Podziwiając piękno przyrody. Wszyscy z zachwytem wsłuchiwali się w śpiew ptaków. Odczuli również dużą różnicę temperatury powietrza między odsłoniętym terenem a zadrzewieniowym. W międzyczasie mieli do wykonania przeróżne zagadki przyrodnicze. Po zajęciach było ognisko i rozdane zostały nagrody wszystkim uczestnikom wycieczki.

Dziękujemy pięknie paniom Annie Naruszewicz i Żanecie Słapińskiej za wspaniałe zajęcia na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, które dały nam możliwość obcowania z pięknem naszej polskiej tajgi podczas zadań aktywizujących.

Drogę powrotną umilił czwartoklasistom kierowca autokaru, który został okrzyknięty najlepszym DJ-em w kraju - dziękujemy panie Piotrze!

Marta Dębowska i Agnieszka Tomaszewska-Skoczeń
wychowawczynie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!