1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Niestety, pogoda nie sprzyjała grom i zabawom na świeżym powietrzu, więc impreza odbyła się w sali gimnastycznej. Nasza szkoła realizuje projekt pod tytułem "Poszerzamy horyzonty - wyprawa do Grecji" w ramach przedsięwzięcia realizowanego w projekcie "Ponadnarodowa mobilność uczniów" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z projektem 20 uczniów z naszej szkoły (z klas: 6, 7, 8a i 8b w roku szkolnym 2022/2023) w połowie września wyjedzie do Grecji. Aby rozpocząć realizację projektu, każda klasa przygotowała plakat promujący cele przedsięwzięcia. Następnie odbyły się gry umysłowe i konkurencje sportowe: rozwiązywanie krzyżówek, zagadek matematycznych, polonistycznych i przyrodniczych, bieg w workach oraz zabawa "Rybki na start". Dzień Dziecka zakończył wspólny posiłek, były hot-dogi, lody, napoje i słodycze. Wszyscy bawili się świetnie.

SP w Grabowie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!