Święto Konstytucji 3 maja dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś na początku kolejnego tysiąclecia żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Dlaczego więc czcimy 3 maja?
29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaprezentowano krótką inscenizację artystyczną w wykonaniu uczniów. Uroczystość była okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski.
SP w Boćwince

Uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Boćwince pokazali wielkie serca, organizując wyjątkowe wydarzenie charytatywne - bieg w piżamach.
Z okazji Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków, uczniowie klas 1a i 2a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi wzięli udział w akcji promującej bezpieczeństwo na drodze.
W dniach 29 września - 3 października przedszkole w Boćwince wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej ph. "Tydzień Budowania Relacji".
3 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi powstała klasa patronacka programu eTwinning-prestiżowa i nowoczesna forma pracy z uczniami, która otwiera drzwi do współpracy międzynarodowej i innowacyjnej edukacji.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi trwa Tydzień o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej. To ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
26 września w przedszkolu w Boćwince zrobiło się naprawdę jabłkowo. Dzieci obchodziły "Dzień jabłka", podczas którego królowały te zdrowe i smaczne owoce.
Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi stała się organizacja pikniku dla dzieci pt. „Pożegnanie lata”. W ubiegłym tygodniu na boisku szkolnym odbył się po raz siódmy.
W Szkole Podstawowej w Boćwince odbyły się obchody Dnia Przedszkolaka. To święto, które co roku przypomina o radości i beztrosce dzieciństwa, w tym roku miało wyjątkowo kolorową i radosną oprawę.
W ubiegłym tygodniu dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas 1-3 ze szkoły w Boćwince miały okazję wybrać się na wyjątkową wycieczkę do Węgorzewskiego Centrum Kultury. Tego dnia zawitał tam Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.