22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi, uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie sprzątali tereny zielone wokół szkoły, place zabaw, parki oraz skwery.

Celem akcji było rozpowszechnienie idei zielonego patriotyzmu poprzez oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci, natomiast głównym celem tego dnia jest motywowanie innych do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska. Święto Ziemi promuje dbanie o naszą planetę, a tym samym proekologiczne zachowania. Zmiana niektórych nawyków może spowodować, że stan naszego środowiska się polepszy.

W tym dniu w każdej klasie przeprowadzono pogadankę na temat naszej planety, jej potrzeb. Dzieci wykonywały prace związane z tematyką święta. Uczniowie klas 0-2 obejrzeli teatrzyk pt. „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi” w wykonaniu grupy 0A pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Olbryś .

168 uczniów z klas 0-3 obecnych 22 kwietnia w szkole zebrało 35 worków śmieci! Już sama ilość worków wypełnionych różnymi odpadami świadczy o tym, jak ważna jest w dzisiejszym świecie edukacja proekologiczna, która już od najmłodszych lat kształtuje postawy i zachowania prośrodowiskowe.

Barbara Bester

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!