Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gołdapi we współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi zorganizowało kurs baristy dla uczestników praktycznej nauki zawodu w kierunku kucharz. Zajęcia przeprowadził licencjonowany barista Karol Kraszewski. Młodzież oprócz poznania historii kawy, jej odmian, warunków uprawy oraz tajników obróbki ziaren, miała możliwość praktycznej nauki sztuki parzenia kawy. W trakcie dwudniowego kursu trzynastu uczestników nauczyło się parzyć wyśmienite espresso, cappuccino, caffee creme oraz delikatną latte macchiato. Barista uświadomił młodych ludzi, że sztuka parzenia kawy to nie tylko jej smak i zapach, ale również estetyka podania. Uczniowie nauczyli się tworzyć niesamowite „printy” mleczne takie jak serduszka oraz kwiatki. Młodzież z ogromnym entuzjazmem uczyła się sekretów przygotowywania wyśmienitej kawy oraz z zaciekawieniem poznawała każdy z jej rodzajów. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza i doświadczenie ułatwią młodym osobom podjęcie pracy wakacyjnej w lokalnych obiektach gastronomicznych.
Monika Dowgiałło

W Szkole Podstawowej w Boćwince wyjątkowy czas Bożego Narodzenia został uczczony w sposób niecodzienny i głęboko poruszający serca wszystkich zgromadzonych.
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków B i C spotkały się dziś z pisarką Urszulą Raubą.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi grudzień upłynął pod znakiem twórczości Czesława Miłosza - wybitnego polskiego poety, laureata Nagrody Nobla.
Uczniowie klas 5b, 6b oraz 8b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w tegorocznej edycji projektu "Lekcje o finansach".
10 grudnia przedszkolaki z Grabowa wyruszyły na poszukiwania świętego mikołaja. Ich wędrówka zaprowadziła je do rancza w Sobolach, gdzie czekała wyjątkowa niespodzianka - spotkanie z samym mikołajem.
Od początku grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich intensywnie pracowali nad inicjatywą poświęconą życiu i twórczości Czesława Miłosza, jednego z patronów szkoły.
W przedszkolu w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie dzieli miały okazję poznać bliżej zawód policjanta. O kulisach tej pracy opowiadał tata jednego z przedszkolaków.
8 grudnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się wyjątkowe mikołajki. Tego dnia przedszkole odwiedził mikołaj wraz z elfem.
W piątek uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich świętowali mikołajki. Tego dnia naszych uczniów odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość - święty mikołaj.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince znowu razem z Fundacją "Gdy liczy się czas" pomagają dzieciom chorym onkologicznie.