W ramach Światowego Dnia Książki dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi z grupy 4-latków B wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Gołdapi, natomiast z grupy 3/4-latków C do pobliskiej księgarni. Celem wycieczki było poznanie miejsc, w których możemy obcować z książką i rozwijać zainteresowania czytelnicze.

Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami korzystania z książek, a także dowiedziały się, z jakich elementów one się składają. Dzieciom zostały przybliżone terminy takie jak: pisarz, wydawca, redaktor, korektor, ilustrator, drukarz, introligator, księgarz, bibliotekarz oraz czytelnik. Dowiedziały się także, jaką drogę musi przebyć książka, aby mogła trafić do czytelnika.

Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek przez panie, a także przeglądały ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, odkładając je potem na wyznaczone miejsce.
Na zakończenie dzieci podziękowały paniom za poświęcony czas i wręczyły drobny upominek. Milusińscy również otrzymali niespodziankę.

Anna Paszczyńska, Marta Zajkowska, Marlena Krzyżanowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!