Już nam ptaki śpiewają „dziękujemy”. Z pierwszym śniegiem i pierwszym przymrozkiem podjęliśmy ważną decyzję zorganizowania ptasiej stołówki. Było to trudne zadanie, ale udało nam się je zrealizować i co najważniejsze wytrwaliśmy.
Przez cztery zimowe miesiące codziennie witaliśmy stołowników. Ptaki odwiedzały nas systematycznie, zawsze punktualnie na zdrowy posiłek. Obserwacje ornitologiczne były bardzo interesujące. Zauważyliśmy różnych skrzydlatych gości: gile, sikorki, trznadle, wróble, jemiołuszki i kawki.
Stale pamiętaliśmy o kilku zasadach:
- dokarmialiśmy ptaki przez całą zimę
- dobieraliśmy odpowiednie ptasie menu
- zawsze pamiętaliśmy o wodzie
- dbaliśmy też o ład i porządek w karmniku
- prowadziliśmy też naturalne ptasie stołówki przy naszych domach
Systematyczne dyżury w ptasiej stołówce to obowiązek, ale też przyjemność. Zdecydowanie wzrosło nasze zainteresowanie ornitologią i wyzwoliły się przeżycia estetyczne związane z obserwacją ptaków.
Jednogłośnie stwierdzamy, że pięknie kształtuje się kolejna, długa, silna gałąź zachowania proekologicznego. Jest to też niesamowita, łącząca, integrująca, aktywna forma ochrony przyrody naszej ekodrużyny.
Zamykamy zimowe dni, ale już otwieramy wiosenne XX Zielone Dni w Gołdapi 2022. Przypominamy, pozostało tylko kilka dni na oddanie prac konkursowych http://www.sp2goldap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2938:fina-xx-zielonych-dni-w-godapi-2022-ju-blisko&catid=15:zielone-dni&Itemid=46
Już 4 kwietnia ruszamy z wiosenną XX Edycją Zielonych Dni w Gołdapi 2022. Program finałowych wiosennych dni jak zwykle będzie bogaty. Wszyscy w Gołdapi i okolicach wiedzą, że nasza ekodrużyna rozrasta się w błyskawicznym tempie. Super, że jesteście. Cudownie, że jest tak wielu obrońców środowiska.
Ekodrużyna z SP2 w Gołdapi



Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.