9 marca grupa pięciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrała się do piekarni należącej do PSS Społem. Dzieci zobaczyły, jak wygląda ona od środka. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały pracę pracowników piekarni, uważnie śledziły poszczególne etapy powstawania pieczywa z wykorzystaniem znajdujących się tam maszyn i urządzeń. Dowiedziały się też, że w tej piekarni piecze się tylko zdrowy chleb na naturalnym zakwasie. Miały także okazję zobaczyć sposób wykonania i wypieku ciasta. Zwieńczeniem wycieczki był słodki poczęstunek i ciepły, pachnący chleb.
Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni za wspaniałe i niezapomniane przeżycia. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele przyjemności, a także wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiedzę.
Monika Jewdokimow, Teresa Frydrych
wychowawczynie






Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.