Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary. 29 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień wróżb andrzejkowych. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie. Przedszkolaki poznały znaczenie różnych liczb, magicznych przedmiotów, ustawiały buty, aby sprawdzić, kto niedługo wyjedzie na wspaniałą wycieczkę. Pobudziły także swoją kreatywność próbując odgadnąć, co przedstawiały rozlane przez nich figurki woskowe.
Ten magiczny czas był przede wszystkim okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, ale także chwilą wspólnej zabawy oraz integracji grupy. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może więcej radosnych przeżyć.
wychowawczynie
oddziały przedszkolne SP3 w Gołdapi


12 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny, który po raz kolejny pokazał, jak wielką siłę ma wspólne działanie.
Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.