8 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w ramach zaplanowanych cyklicznie zajęć odbyło się spotkanie online z policjantką aspirant Martą Anuszkiewicz pod hasłem "Nie biorę, nie piję i zdrowo żyję". Jego celem było uwrażliwienie na problem sięgania po narkotyki i alkohol, obrażania w internecie, a także zapoznanie z pojęciem hejtu i mowy nienawiści.
Uczniowie klas 2a, 2b i 4b wzbogacili swoja wiedzę dotyczącą szkodliwości picia alkoholu, brania używek tj. dopalaczy, narkotyków. Dowiedzieli się, jak reagować na hejt oraz w jaki sposób i gdzie szukać pomocy. Korzystając z okazji pani aspirant przypomniała dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także używania odblasków. Dni stają się coraz krótsze, piesi wieczorami są mniej widoczni, dlatego posiadanie odblasków wiąże się z większym bezpieczeństwem zarówno pieszych jak i kierowców.
Iwona Malek, Barbara Bester, Anna Przybyło


Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.