14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Od samego rana czuć było w szkole wspaniałą atmosferę. Panie sprzątające witały wszystkich serdecznym uśmiechem. Chłopcy w białych koszulach, cudownie ubrane dziewczęta, wystrojone przedszkolaki - wszyscy pełni optymizmu i radości podążali na salę gimnastyczną, żeby złożyć swojej ukochanej pani życzenia z okazji jej święta. W uroczystym apelu oprócz pracowników szkoły, uczniów i rodziców uczestniczył także prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap Piotr Wasilewski, który podziękował wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Jak co roku pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Rada rodziców przygotowała cudowną niespodziankę. Przewodnicząca rady rodziców w pięknych słowach wyraziła wdzięczność za serce i zaangażowanie z jakim pedagodzy obchodzą się z dzieci. Nie zapomniano również o naszych wychowankach, bez których nie byłoby tych wspaniałych chwil. Mogły one liczyć na pyszne cukierki. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne w przepięknej piosence specjalnie przygotowanej na Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4-8 w zabawny sposób zaprezentowali trud pracy nauczyciela.

Podczas apelu rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. "Portret nauczyciela". Prace zostały nagrodzone w trzech kategoriach :

 • klasy 1-3
  1. Mikołaj Jarmołowicz
  2. Alan Żurawski
  3. Karol Jurgielewicz
  wyróżnienie: Maciej Czernek
 • klasy 4-8
  1. Lena Waszkiewicz
  2. Oliwia Waszkiewicz
  3. Klara Bartoszewicz
  wyróżnienia: Aleksandra Wałejko, Julia Bornejko, Martyna Treter, Kornelia Drachal
 • przedszkole
  1. Wiktor Wałejko
  2. Zuzanna Namiotko, Wojciech Janicki
  3. Lena Żeleźniak, Franciszek Żeleźniak
  wyróżnienie: Jakub Czernek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Prace sprawiły nauczycielom wiele radości a werdykt był trudnym orzechem do zgryzienia.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy oraz sukcesów w życiu prywatnym. Niech każdy dzień będzie dla was powodem do satysfakcji i spełnienia.

SP w Boćwince