Kiedy kolorowe liście opadają z drzew, wiatr wieje znacznie mocniej, a woda w stawie nabiera ciemnego, ponurego wyglądu to znak, że nadchodzi jesień. Ta piękna pora roku choć tak bardzo melancholijna, jest idealnym czasem na spotkania w kawiarni i długie pogawędki przy filiżance ciepłej kawy lub herbaty.
Początek astronomicznej jesieni przypadał w środę, 22 września, wtedy bowiem była równonoc jesienna. Uczniowie szkoły branżowej odbywający naukę zawodu w CKiW OHP w Gołdapi postanowili uczcić nadejście jesieni bardzo uroczyście. Przywitali ją samodzielnie wykonanym tortem dekorując go wcześniej zgromadzonymi przez nich symbolami jesieni. Jednak nie tylko tort przypominał nam o jej nadejściu. Cała oprawa jego podania sprawiła, że jesień wkroczyła również do naszej pracowni.
instruktor praktycznej nauki zawodu











Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
Zima to szczególnie trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję dokarmiania ptaków.