GOŁDAP. Minął ekowalentynkowy luty, bogaty w kilka ton ZSEE i baterii. Udowodniliśmy i stale udowadniamy, że nic nam nie może przeszkodzić, zwłaszcza izolacja, reżim sanitarny i pandemia.
„Elektrośmieciuszek” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi jest już znowu pusty. Zużyty sprzęt i baterie pojechały do recyklingu.
Nad całym przedsięwzięciem czuwał pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce ekolog Dominik Dobrowolski. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” byli : REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki, którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym gołdapianom, którzy osobiście odwiedzili naszą ekodrużynę i tym, którzy pozostawili ZSEE w „Elektrośmieciuszku”. Bardzo raduje się serce Gołdapi, które błyszczy na mapie ekoinspiracji w Polsce.
Partnerzy działają na terenie całej Polski, my również działamy dalej. Nasza akcja ponownie wraca do nazwy „Gołdap - moje miasto bez elektrośmieci” i rozwija się dalej.
Zapraszamy do „dwójki”, oczywiście z zachowaniem bezpiecznego reżimu sanitarnego
Dziękuję.
Alina Oleszczuk - koordynatorka EkoWalentynek 2021 w Gołdapi









































Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
Zima to szczególnie trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję dokarmiania ptaków.