GOŁDAP. „Żółwiki” z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi sprawiły radość swoim bliskim przedstawieniem jasełkowym. Co roku w każdej grupie przedszkolaków jasełka mają inną, niepowtarzalną oprawę artystyczną.
Przedszkolaki ku radości swoich najbliższych, w pięknych strojach przedstawiły niezwykłą historię uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami oraz efektownym tańcem. Opowieść jasełkowa była wyjątkowa i nietypowa. Tym razem to owieczki, przedszkolaki oraz pastuszkowie postanowili przywitać narodzone dzieciątko. Wędrowcy pokonując drogę niestety napotkali niesforne diabełki, które ciągle plątały im dróżki. Na szczęście dobre aniołki nie pozwoliły chochlikom na dalsze figlowanie. Goście dotarli do miejsca narodzin Jezuska i podarowali mu prezenty. Na koniec opowiadania rozrabiające diabełki obiecały poprawę.
Nietypowy, inny scenariusz przedstawienia sprawił, że dzieci uczyły się swoich ról poprzez zabawę. Z zaangażowaniem odgrywały swoje sceny i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Przedstawienie jasełek sprawiło przedszkolakom dużo śmiechu i radości.
Anita Szyszko, Renata Namiotko












W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Z radością i dumą informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Sebastian Rąpel zakwalifikował się do kolejnego etapu popularnego programu "Mam Talent!".
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet.