GOŁDAP. Wczoraj przedszkolaki piekły pyszne ciasteczka, bez których święta Bożego Narodzenia nie miałyby swojego uroku. Cudowny piernikowy zapach roztaczał się w całym przedszkolu.

5-latki zadbały o czyste rączki, założyły czerwone fartuszki oraz z pomocą pań przygotowały miejsce do pracy. Dzieci poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne oraz zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do kuchcikowania. Wałkowały ciasto i wykrawały przeróżne kształty pierniczków. Na blaszkach do pieczenia ciasta mieniły się korzenne gwiazdeczki, serduszka, choinki, aniołki i dzwoneczki. Gdy ciasteczka upiekły się, przedszkolaki przystąpiły do dekorowania lukrem, pisakami oraz posypkami.

Przygotowanie łakoci sprawiło dzieciom dużo radości. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepyszne. Był to przemiły czas, który utrwalił świąteczne tradycje i wprowadził dzieci w radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Panie oraz dzieci z drupy 5-latków życzą wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

R. Namiotko, A. Szyszko - wychowawczynie grupy
SP3 w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.