GOŁDAP. Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich jest organizacja na powitanie jesieni konkursu na najpiękniejszy bukiet. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Zadaniem uczestników było wykonanie bukietu z kwiatów i darów jesieni. Komisja składająca się z rodziców uczniów i dyrektora szkoły wyłoniła zwycięzców.
- kategoria: oddziały przedszkolne oraz klasy 0-3
I miejsce - grupa 0c
II miejsce - klasa 2b
III miejsce - klasa 3b
wyróżnienie - grupa 0a (4/5-latki) - kategoria: klasy 4-8
I miejsce - klasa 5a
II miejsce - klasa 7b
III miejsce - klasa 7a
Bukiety wykonane przez uczniów SP5 wykorzystano do dekoracji sali domu kultury podczas gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Katarzyna Wierzbicka, Joanna Chmielewska
rada rodziców




























W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Z radością i dumą informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Sebastian Rąpel zakwalifikował się do kolejnego etapu popularnego programu "Mam Talent!".
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet.