GOŁDAP. 2 października nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi.
Głównym naszym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia.
Śmiech to zdrowie, szczęście. Jednym przychodzi on łatwiej, innym trudniej. Zabawy 2 października miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Rozpoczęliśmy od gimnastyki buzi i języka. Doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Słuchaliśmy „śmiesznych bajeczek”, kodowaliśmy oraz wykonaliśmy ordery uśmiechu. Dzieci z grupy 3-latków B podjęły cytrynowe wyzwanie. Degustacja kwaśnych smaków wywołała na twarzach słodkie uśmiechy. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w fotografów i modeli.
Uśmiechajmy się na co dzień, gdyż z uśmiechem każdemu do twarzy.
Anna Paszczyńska
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

























Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
Zima to szczególnie trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję dokarmiania ptaków.