GOŁDAP. 15 czerwca dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi wraz z bibliotekarką odwiedziły dzieci z klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Celem wizyty była akcja Cała Polska czyta dzieciom. Do czytania został zaproszony mjr Grzegorz Łapiński z 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, który przeczytał książkę Pawła Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”

Książka opowiada historię małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy, a mama lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa, nie beczeć i nawet robić opatrunki oraz dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic. A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie książki i słodyczy z logo akcji oraz wspólne zdjęcie uczestników z gościem. Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi i paniom nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi za współpracę i miłe przyjęcie. Akcja Cała Polska czyta dzieciom objęta jest honorowym patronatem burmistrza Gołdapi.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka