GOŁDAP. W marcu 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzono zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że uczniom, rodzicom i nauczycielom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt.

Taka pomoc niechcianym istotom jest jedną z najprostszych form pomocy, w jaką włączyły się nasze dzieci. Młodzi mają satysfakcję i poczucie odpowiedzialności, że coś zależy od nich. Nawet skromna poprawa warunków bytowych dla czworonogów ma znaczenie.

4 czerwca przekazaliśmy zebraną karmę i inne produkty. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

W taki sposób uczymy dzieci, że dzielenie się tym, co mamy (także ze zwierzętami). To obowiązek i dobro dające nam radość. Nieśliśmy zwyczajną miłość i nadzieję, które „kosztują mniej niż wszystko” (ks. Jan Twardowski) innym stworzeniom.

Zbiórka tych rzeczy nauczyła wielu (nie tylko dzieci) pozytywnych postaw. Uwrażliwia przede wszystkim naszych uczniów na krzywdę i potrzeby „mniejszych bliźnich” (św. Franciszek z Asyżu).

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję (również w imieniu czworonogów) serdecznie dziękujemy.

Bożena Gojlik
opiekunka SKW przy SP5 w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka